סך הכל 0.00 ₪
0
X

ח-וילה של אושר - עלי שיח

ח-וילה של אושר - עלי שיח
סך הכל 0.00 ₪
0
X

''עלי-שיח" – מגיל ינקות ועד לבגרות
עמותת "עלי-שיח"' הוקמה במטרה לסייע ולספק מענה לילדים ובוגרים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם בכל ימות השנה החל מגיל ינקות ועד לבגרות. השירותים שאנו מעניקים כוללים מתן מידע להורים אודות זכויותיהם והאפשרויות העומדות בפניהם, מסגרות חינוכיות מותאמות, מערך דיור ייחודי לילדים ומבוגרים עם מוגבלויות, שילוב בעולם התעסוקתי וליווי מקצועי של מומחים משלל הדיסציפלינות הטיפוליות ועוד.

 

title p

ההיכרות עם עולמם של הילדים והמתבגרים אינה זרה לי. זיכה אותי הקב״ה בבן ובת שנולדו עם מוגבלות. עבורם, למענם ולמען כל אותם ילדים ומתבגרים, הוקמה עמותת ״עלי שיח״ לפני 33 שנה.

מהמקום האישי, אני יודע עד כמה קשה ומורכבת המלאכה

של ההורים לגדל ילדים בעלי מוגבלויות. קצב ההתפתחות של

ילדים אלו קשה שבעתיים. להורים ולילדים, כמו גם ליתר בני המשפחה.

אולם דווקא מהמקום הזה צמח המפעל הגדול הזה שנקרא ״עלי שיח״

 

בתקווה ובתפילה, שיחד אתכם נמשיך להיות משענת

עבור כל אותם ילדים ונערים מיוחדים, שהקב״ה זיכה אותנו.

c p

חשוב לנו שתדעו >>
כיום מהווה 'עלי-שיח' את חוד החנית בכל הנוגע למענה הוליסטי לילדים ובוגרים עם מוגבלויות לכל אורך מעגל חייהם.
"אט אט, השתנתה התפיסה הרווחת ומשפחות רבות החלו להתגאות בילדיהן 'המיוחדים' ובזכות שנפלה בחלקן לגדלם."

 

num

num


מן הפרט אל הכלל


טרם שהוקמה 'עלי-שיח' על-ידי הרב חיים פרקל לפני שלושים שנה, נאלצו הורים רבים להתמודד בגפם עם הקושי שכרוך בגידול ילד עם מוגבלות. באותם ימים לא היו מסגרות מתאימות לציבור שומר המצוות ולא זו בלבד, אלא שגידול ילד עם מוגבלות העיב, פעמים רבות, על שמה הטוב של המשפחה – שלא בצדק, כמובן, שהרי חביב כל אדם שנברא בצלם. הקושי האישי שחוו הרב פרקל ורעייתו הוביל אותם, יחד עם שותפים נוספים להקים את 'עלי-שיח' כמענה לציבור נרחב שהתמודד עם האתגר הגדול. אט אט, השתנתה התפיסה הרווחת ומשפחות רבות החלו להתגאות בילדיהן 'המיוחדים' ובזכות שנפלה בחלקן לגדלם. העמותה סיפקה מענה הוליסטי עבור הילדים ובני המשפחות והעמידה כלים להתמודדות עם האתגרים ועם הצורך לשלבם בקהילה

 


'עלי-שיח' הינה עמותה רשומה שחרטה על דגלה לסייע לאנשים עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם המתמודדים עם אתגר יום-יומי. אנו מעמידים לרשותם מעטפת חמה, תומכת ומקצועית ופועלים לשילובם המיטבי של הילדים בחברה.


שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה ודאגה לרווחתםchild

 


'עלי-שיח' תפעל לשילוב בוגרים עם מוגבלויות במסגרות המאפשרות להם התפתחות מיטבית ומיצוי הכוחות הגלומים בהם. כל נער, נערה, מתבגר ומתבגרת הוא עבורנו עולם מלא ונפעל לספק לו כלים שיאפשרו לו לחוות עצמאות ורווחה בהתאם למצבו ולתפקודו.
"עלי-שיח תהווה בית חם לכל נער ונערה, תוך טיפוח הקשר החם והרציף עם בני משפחתו ושיתופם בכל שלב ושלב בחייו שכן, אנו מאמינים כי אין תחליף למשפחה חמה ואוהבת."
המקצועיות הנה נר לגלנו. נפעל לגיוס צוותים מקצועיים בכל תחומי העיסוק של העמותה, נספק מענה מיטבי לרווחתם של האנשים עם מוגבלות ולא נחסוך משאבים ומאמץ לאפשר לכל חוסה את הדרוש לו כדי למצות את הפוטנציאל והכוחות הגלומים בו.
'עלי-שיח' תהווה בית חם לכל נער ונערה, תוך טיפוח הקשר החם והרציף עם בני משפחתו ושיתופם בכל שלב ושלב בחייו שכן, אנו מאמינים כי אין ולא יהיה תחליף למשפחה חמה ואוהבת.
סולם מוצב ארצה וראשו מגיע השמימה
פעילותנו תשאב מהאמונה כי ניתן תמיד להתקדם– גם אם בצעדים איטיים, וכי בעבודה מאומצת ופרטנית ניתן להשיג תוצאות. נחתור לשינוי מהותי בחברה הישראלית בכל הנוגע לקבלת השונה ולהבנה כי הוא אינו נטל, אלא נכס ומדד לחוסנה של החברה ולערבות ההדדית השוררת בה.

 

1 min 2 min 3 min 4 min
5 min 6 min 7 min 8 min